Opatrunki wentylowe i okluzyjne

Opatrunek wentylowy i okluzyjny
Opatrunek okluzyjny jest świetnym i skutecznym środkiem na ochronę rany przed zakażeniem lub zęwnętrznymi zanieczyszczeniami. Okluzja jednak, mimo bardzo szczelnego zakmnięcia rany, nie gwarantuje, że nie wdadzą się żadne drobnoustroje – niestety właściwie żaden opatrunek nie może nam tego zagwarantować. Uznaje się ten rodzaj zabezpieczenia na bardzo skuteczne, co jednak nie zwalnia nas z koniecności kontroli i oczyszczania ran. Okluzja powoduje wręcz, że musimy ranę nadzorować częściej – w zamkniętym środowisku zmiany pojawiają się zacznie szybciej. Są jednak bardzo wygodne do noszenia – możemy bezpiecznie zdejmować i zakładać ubrania, bez konieczności martwienia się o odklejenie opatrunku, ponieważ przylegają blisko do ciała. Nie odklejają się po zmoczeniu, więc możemy w nich bezpiecznie korzystać z wanny lub prysznica.

Opatrunek wentylowy Ashermana to sterylny opatrunek, przeznaczony do uzywania na otwarte rany postrzałowe i kłute, znajdujące się na klatce piersiowej. /zawór w postaci jednokierunkowej zastawki pozwala na ograniczenie przepływu powietrza, co zapobiega odmie płucnej. Opatrunek można przykleić nawet na mokrą skórę – zawdzięczmy to bardzo mocnemu klejowi. Opatrunki wentylowe tego typu wykrozystywane są w apteczkach i zestawach ratowniczych służ mundurowych i cywilnych. Tak samo sprawa ma się z opatrunkiem wentylowym marki HyFin – Vent Chest Seal to opatrunek o płaskiej konstrukcji, dzięki czemu korzystanie z niego i stosowanie pod ubraniem jest znacznie ułatwione. Konstrukcja zaworu jednokierunkowego uwalnia powietrze zalegające w klatce piersiowej ale nie wpuszcza nowego, skutecznie eliminując odmę prężną. Przezroczyste tworzywo, z którego wykonany jest opatrunek pozwala na kontrolowanie powierzchni rany a wygodny uchwyt pozwala na przyklejanie i odklejanie opatrunku z powierzchni rany z dużą łatwością. Z racji, że nie zawiera latexu, nie wywołuje alergii ani podrażnień.
Opatrunek okluzyjny i wentylowy – oferta w sklep.szkolimy.net
W naszym sklepie kategorii opatrunki wentylowe i okluzyjne znajdziecie opatrunki specjalnie dostosowane do pracy ratownika taktycznego. Po inne artykuły z zakresu opatrunków taktycznych zapraszamy do kategorii Ratownictwo taktyczne. Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś i odwiedź naszego facebooka, aby być na bieżąco z najnowszymi ofertami. Serdecznie zapraszamy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4