Opatrunki indywidualne

Opatrunki indywidualne
Opatrunki indywidualne mają swój początek w produkcji n potrzeby wojska, ze względu na swoją kompaktowość i założenie – wygodny dostęp i błyskawiczne użytkowanie nawet w warunkach polowych. Są wysoce chłonne, ponieważ składają się z połączonych za pomocą bandaża mocującego tamponów. Przeznaczone do opatrywania ran i urazów, szczególnie użyteczne są w przypadku obficie krwawiących ran postrzałowych. Opatrunki zawierające dwa tampony (w tym jeden przesuwny) pozwalają na równoczesne zabezpieczenie zarówno rany wlotowej jak i wylotowej. Tampony te są wykonane z warstwy chłonnej i wartwy zewnętrznej, wykonanej z gazy bielonej, bawełnianej lub z włókniny medycznej.

Produkuje się je w trzech wersjach:

Typ W (inaczej nazywany dużym wojskowym) – jest to duży, jałowy opatrunek w wodoodpornym opakowaniu z folii w kolorze khaki. Składa się z dwóch tamponów, stałego i przesuwnego, wykonanych z włókniny oraz wkładu ochronnego. Dodatkowo tampon przesuwny posiada laminat, ktory stanowi barierę dla płynu. Przeszyty, elastyczny bandaż mocujący w kolorze zielonym pozwala na wygodne zabezpieczenie opatrunku a arkusz folii umożliwia uszczelnienie ran postrzałowych na klatce piersiowej.
Typ W (inaczej nazywany małym) – to jałowy opatrunek w wodoodpornym opakowaniu w kolorze khaki. Od swojego dużego odpowiednika różni się tym, że do dwóch tamponów, statycznego i przesuwnego przyszyty jest nieelastyczny bandaż. Ze względu jednak na obecność przesuwnego tamponu on również pozwala na opatrywanie ran z dziurą wlotową i wylotową – jednak tutaj na mniejszym obszarze, np. ramienia czy nogi.
Typ A – jest to jałowy opatrunek typu flow-pack w kolorze biały. Bardzo popularny opatrunek na rynku konsumenckim składa się z dwóch tamponów, stałego i przesuwnego z przyszytym nieelastycznym bandażem. Tak jak poprzednie w opakowaniu jest zwinięty i zabezpieczony zapinką.

Opatrunki indywidualne – oferta w sklep.szkolimy.net
W naszym sklepie kategorii opatrunki indywidualne znajdziecie opatrunki specjalnie dostosowane do pracy ratownika taktycznego, opatrunek izraelski, pyłoszczelny, OLAES Modular Bandage 4” i 6”. Po inne artykuły z zakresu opatrunków taktycznych zapraszamy do kategorii Ratownictwo taktyczne. Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś i odwiedź naszego facebooka, aby być na bieżąco z najnowszymi ofertami. Serdecznie zapraszamy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12