Plecak ratowniczy

W codziennej pracy służb medycznych, straży pożarnej czy innych służb ratujących ludzkie życie niezbędne jest posiadanie narzędzi i sprzętu. Takie narzędzia i sprzęt trzeba w czymś przewozić. Gdy ratownicy nawet do kilkunastu razy dziennie muszą wyjeżdżać, aby ratować nasze życie potrzebują czegoś solidnego, a zarazem wygodnego i lekkiego. Codzienne noszenie ciężkiej torby na ramieniu czy w ręce może ją nadwerężyć. Dlatego warto postawić na plecak ratowniczy, który idealnie sprawdzi się do codziennego niesienia pomocy.
Plecak ratowniczy – nasza oferta
W naszym sklepie sklep.szkolimy.net znajdą Państwo trzy rodzaje plecaków w zależności od tego jaki rozmiar jest potrzebny. Pierwszy to plecak ratowniczy BF-M, najmniejszy jaki mamy w naszym asortymencie. Jest on wykonany z solidnego materiału CODURA, który charakteryzuje się niezwykłą solidnością i jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Plecak wyposażony jest w sztywny stelaż, dzięki czemu wygodnie nosi się go na plecach, ale zarazem jest też lekki. Jego wymiary to 54 x 35 x 10 cm, a waga wynosi 0,9 kg.

Kolejny to plecak ratowniczy BF-L, który umożliwia spakowanie wielu przydatnych artykułów medycznych oraz butli na tlen medyczny. On również jest wykonany z wytrzymałej tkaniny CODURA, wzmacniany sztywnym stelażem i jednocześnie jest lekki.

Następny i już ostatni to plecak BF-XL, który jest na zestaw PSP R1 i został skonstruowany według aktualnych wytycznych Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z lipca 2013 roku w kwestii organizacji ratownictwa medycznego. Przeznaczony jest do pracy różnego rodzaju służb ratowniczych i zespołów Pogotowia Ratunkowego. Jak dwaj poprzednicy został uszyty z niezwykle odpornego na przetarcia, ścieranie i wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, materiału CORDURA 1000. Ten materiał jest lekki, a zastosowanie warstwy teflonowej sprawia, że jest ona trudnozapalna. Rozmieszczenie wszystkich komór i przegródek jest niezwykle przemyślanie, dzięki czemu plecak jest bardzo funkcjonalny. Każdy z plecaków posiada wyhaftowany krzyż św. Andrzeja, ale ten model dodatkowo ma rzep z miejscem na emblemat jednostki.

W naszym internetowym sklepie sklep.szkolimy.net znajdą Państwo wiele przydatnych produktów, które usprawnią oraz wspomogą prace służb ratowniczych i nie tylko. Między innymi w naszej ofercie mogą Państwo znaleźć: defibrylatory AED, defibrylatory szkoleniowe, narzędzia niezbędne w ratownictwie medycznym takie jak: deski ortopedyczne oraz nosze podbierakowe.

Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś i odwiedź naszego facebooka, aby być na bieżąco z najnowszymi ofertami.

Wyświetlanie jednego wyniku